comrade - شبکه اجتماعی ایرانیان     

مشخصات

موارد دیگر
( آفلاین )
comrade
آروم و عادی
1364-07-01
m - مجرد
اسلام
تکنسین نصب سیستم های سرد کننده سرمایشی
وزن: 70 - قد: 170
رفته ام
نمی کشم
سنتی .

بازدیدکننده


احمد رضایی
شبکه اجتماعی ایرانیان
احمد رضایی

شب خوش
خورشید .


خوب بخوابی . مثل ....بعضی ها

دیدگاه |
و 2 کاربر ديگر اين ارسال را پسنديده اند
احمد رضایی
شبکه اجتماعی ایرانیان
احمد رضایی
باز هم

فدا ی معرفت بعضی ها .دیدگاه |
و 1 کاربر ديگر اين ارسال را پسنديده اند
احمد رضایی
شبکه اجتماعی ایرانیان
احمد رضایی
انارهای زیر خاک
زمانی‌ که بچه بودیم باغ انار بزرگی داشتیم که ما بچه ها خیلی دوست داشتیم. تابستونا که گرمای شهر طاقت فرسا می شد برای چند هفته ای کوچ می کردیم به این باغ خوش آب و هوا که حدوداً ۳۰ کیلومتری با شهر فاصله داشت. اکثراً فامیل های نزدیک هم برای چند روزی میومدن و با بچه هاشون، در این باغ مهمون ما بودن. روزهای بسیار خوش و خاطره انگیزی ما در این باغ گذروندیم اما خاطره ای که میخوام براتون تعریف کنم، شاید زیاد خاطره خوشی نیست اما درس بزرگی شد برای من در زندگیم!
تا جایی که یادمه، اواخر شهریور بود. همه فامیل اونجا جمع بودن چونکه وقت جمع کردن انارها رسیده بود. ۸-۹ سالم بیشتر نبود. اون روز تعداد زیادی از کارگران بومی در باغ ما جمع شده بودن برای برداشت انار. ما بچه ها هم طبق معمول مشغول بازی کردن و خوش گذروندن بودیم!
بزرگترین تفریح ما در این باغ، بازی گرگم به هوا بود اونم بخاطر درختان زیاد انار و دیگر میوه ها و بوته ای انگوری که در این باغ وجود داشت. بعضی وقتا میتونستی ساعت ها قائم شی، بدون اینکه کسی بتونه پیدات کنه.
بعد از نهار بود که تصمیم به بازی گرفتیم. من زیر یکی از این درختان قایم شده بودم که دیدم یکی از کارگرای جوونتر، در حالی که کیسه سنگینی پر از انار در دست داشت، نگاهی به اطرافش انداخت و وقتی که مطمئن شد که کسی اونجا نیست، شروع به کندن چاله ای کرد و بعد هم کیسه انارها رو اونجا گذاشت و دوباره این چاله رو با خاک پوشوند. دهاتی ها اون زمان وضعشون خیلی اسفناک بود و با همین چند تا انار دزدی، هم دلشون خوش بود.
با خودم گفتم: «انارهای مارو می دزی؟ صبر کن بلایی سرت بیارم که دیگه از این غلطا نکنی.»
بدون اینکه خودمو به اون شخص نشون بدم به بازی کردن ادامه دادم، به هیچ کس هم چیزی در این مورد نگفتم. غروب که همه کار گرها جمع شده بودن و میخواستن مزدشونو از بابا بگیرن، من هم اونجا بودم. نوبت رسید به کارگری که انارها رو زیر خاک قایم کرده بود. پدر در حال دادن پول به این شخص بود که من با غرور زیاد با صدای بلند گفتم: «بابا من دیدم که علی‌ اصغر، انارها رو دزدید و زیر خاک قایم کرد! جاشم میتونم به همه نشون بدم، این کارگر دزده و شما نباید بهش پول بدین!»
پدر خدا بیامرز ما که هیچوقت در عمرش دستشو رو کسی بلند نکرده بود، برگشت به طرف من، نگاهی به من کرد، همه منتظر عکس العمل پدر بودن. بابا اومد پیشم و بدون اینکه حرفی بزنه سیلی محکمی زد تو صورتم و گفت: «برو دهنتو آب بکش، من خودم به علی اصغر گفته بودم، انار هارو اونجا چال کنه، واسه زمستون.»
بعدشم رفت پیش علی اصغر، گفت: «شما ببخشش، بچس اشتباه کرد.»
پولشو بهش داد، ۲۰ تومان هم گذاشت روش، گفت اینم بخاطر زحمت اضافت. من گریه کنان رفتم تو اطاق، دیگم بیرون نیومدم. کارگرا که رفتن، بابا اومد پیشم، صورتمو بوسید، گفت: «میخواستم ازت عذر خواهی کنم! اما این، تو زندگیت هیچوقت یادت نره که هیچوقت با آبروی کسی بازی نکنی، علی اصغر کار بسیار ناشایستی کرده اما بردن آبروی مردی جلو فامیل و در و همسایه، از کار اونم زشت تره.»
شب شده بود، اومدم از ساختمون بیرون که برم تو باغ پیش بچه های دیگه. دیدم علی اصغر سرشو انداخته پایین و واستاده پشت در. کیسه ای تو دستش بود. گفت: «اینو بده به حاج آقا بگو از گناه من بگذره!»
کیسه رو بردم پیش بابا. بازش کرد. دیدیم کیسه ای که چال کرده بود توشه به اضافه همه پولایی که بابا بهش داده بود.
دیدگاه |
و 1 کاربر ديگر اين ارسال را پسنديده اند
احمد رضایی
شبکه اجتماعی ایرانیان
احمد رضایی

كايزن ( KAI + ZEN = KAIZEN )تركيبي دو كلمه اي از يك مفهوم ژاپني است كه تعريف آن تغيير به سمت بهتر شدن يا بهبود مستمر و تدريجي است. در واقع كايزن بر اين فلسفه استوار است كه براي ايجاد بهبود در سازمان ها لازم نيست به دنبال تغييرات انفجاري يا ناگهاني باشيم ، بلكه هر نوع بهبود يا اصلاح به شرط آنكه پيوسته و مداوم باشد، ارتقاي بهره وري را در سازمان ها به ارمغان خواهد آورد؛ بهبود مستمر و تدريجي با بهره گيري از مشاركت كاركنان .

__________

در نگاه كايزني براي تحقق بهبود تدريجي و مستمر در سازمان ها بايد سه اقدام اساسي زير صورت بگيرد :

1- كليه فعاليت هايي كه هزينه زا هستند ولي ارزشي توليد نمي كنند (Muda ) بايد حذف شوند .

2- فعاليت هايي كه به شكلي در جاي ديگري به صورت موازي انجام مي شوند ( Muri ) با يكديگر تلفيق شوند.

3- آن دسته از فعاليت هايي كه براي تكميل و بهبود سطح كيفي خدمات لازمند (Mura ) به فعاليت هاي سازمان افزوده شوند.

اين حركت يا نهضت MU3 اساس اقدامات كارگاه آموزشي گمبا كايزن ( كايزن عملي ) را تشكيل مي دهد.

دیدگاه |
و 1 کاربر ديگر اين ارسال را پسنديده اند
احمد رضایی
شبکه اجتماعی ایرانیان
احمد رضایی
برو کشکتو بساب
می‌گویند روزی مرد کشک سابی نزد شیخ بهائی رفت و از بیکاری و درماندگی شکوه نمود و از او خواست تا اسم اعظم را به او بیاموزد، چون شنیده بود کسی که اسم اعظم را بداند درمانده نشود و به تمام آرزوهایش برسد.
شیخ مدتی او را سر گرداند و بعد به او می‌گوید اسم اعظم از اسرار خلقت است و نباید دست نااهل بیافتد و ریاضت لازم دارد و برای این کار به او دستور پختن فرنی را یاد می‌دهد و می‌گوید آن را پخته و بفروشد بصورتی که نه شاگرد بیاورد و نه دستور پخت را به کسی یاد دهد.
مرد کشک ساب می‌رود و پاتیل و پیاله ای می‌خرد شروع به پختن و فروختن فرنی می‌کند و چون کار و بارش رواج می‌گیرد طمع کرده و شاگردی می‌گیرد و کار پختن را به او می‌سپارد. بعد از مدتی شاگرد می‌رود بالا دست مرد کشک ساب دکانی باز می‌کند و مشغول فرنی فروشی می‌شود به طوری که کار مرد کشک ساب کساد می‌شود.
کشک ساب دوباره نزد شیخ بهائی می‌رود و با ناله و زاری طلب اسم اعظم می‌کند. شیخ چون از چند و چون کارش خبردار شده بود به او می‌گوید: «تو راز یک فرنی‌پزی را نتوانستی حفظ کنی حالا می‌خواهی راز اسم اعظم را حفظ کنی؟ برو همون کشکت را بساب.»
دیدگاه |
اين ارسال را پسنديده اند
احمد رضایی
شبکه اجتماعی ایرانیان
احمد رضایی
یک اندیشکده آمریکایی با پرداختن به زندگینامه و فعالیت‌های سردار قاسم سلیمانی گزارش داد: فرمانده نیروهای سپاه قدس ایران یکی از محبوب‌ترین چهره‌های برجسته در این کشور است و حامیانش وی را یک قهرمان ملی فداکار می‌دانند.

به گزارش ایسنا، اندیشکده شورای آتلانتیک در ادامه گزارش خود نوشت: هدف از این گزارش قضاوت اقدامات ژنرال قاسم سلیمانی نیست، بلکه تلاشی است برای روشن شدن علت محبوبیت عجیب وی در میان ایرانیان. فرمانده سپاه قدس ایران از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است و طرفدارانش وی را یک قهرمان ملی از خود گذشته می‌دانند.

گزارش اندیشکده آمریکایی درباره علت محبوبیت سردار سلیمانی
قاسم سلیمانی که بیش از 20 سال است فرماندهی سپاه قدس را بر عهده دارد در نزدیکی شهر کرمان و در خانواده‌ای مذهبی متولد شد و این پیشینه مذهبی نقشی مهم در شکل‌گیری شخصیت وی به عنوان یک فرد مذهبی با اهداف عملی ایفا کرده است. گفته می‌شود پس از وقوع حادثه11 سپتامبر در سال 2001، وی به طور غیرمستقیم برای بیرون راندن طالبان در افغانستان با نیروهای نظامی و اطلاعاتی آمریکا همکاری کرده است.

سلیمانی کماکان استراتژیست ارشد اقدامات نظامی ایران در خارج از کشور از جمله برای مقابله با گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه است. انتشار تصاویر وی در رسانه‌های اجتماعی از سال 2014 آغاز شد که شامل حساب‌های متعدد در اینستاگرام می‌شود و بسیاری از آن‌ها بیش از 190 هزار دنبال کننده دارند. نتایج یک نظرسنجی در مرکز مطالعات امنیت و بین‌الملل دانشگاه مریلند نشان می‌دهد که محبوبیت وی تا ژانویه 2016 بیش از 73 درصد بوده و این رقم در دسامبر 2016 به 74 درصد افزایش یافته است. این محبوبیت تا اندازه زیادی ناشی از فداکاری و فروتنی وی است.

ایرانی‌ها استعداد زیادی در خلق قهرمانان ملی دارند و در اشعار حماسی شاهنامه نیز اسطوره‌های فراوانی وجود دارد که با دشمنان مبارزه کرده‌اند. پس از وقوع انقلاب اسلامی و در جریان جنگ عراق علیه ایران، مردم ایران شاهد قهرمانان زیادی از این جنس بوده است اما این قهرمانان مدت زمان زیادی است که حضور فیزیکی ندارند و نسل جدید نیازمند یک قهرمان زنده است. دولت ایران نیز وی را به عنوان یک قهرمان ملی معرفی می‌کند که حتی احترام و تحسین رقبایش را برانگیخته است.

از زمان ظهور داعش در کشورهای همسایه ایران، یعنی عراق و سوریه، سلیمانی به دولت بغداد و بشار اسد رئیس جمهور سوریه کمک‌های مشاوره‌ای زیادی داده است و وی به عنوان قهرمانی شناخته می‌شود که با داعش مبارزه می‌کند، از اماکن مقدس محافظت می‌کند و منافع ایران در منطقه را حفظ می‌کند.

یکی دیگر از دلایل محبوبیت ژنرال سلیمانی در میان ایران‌ها عدم تمایل وی برای حضور در عرصه سیاست داخلی است. وی هیچ مشارکتی در سیاست‌های ایران ندارد و در خانه نیز در سایه قرار دارد و در مناسبت‌ها و مراسم‌ها حضور گزیده‌ای دارد. می‌توان گفت که وی هم در میان اصلاح‌طلبان و هم اصولگرایان مورد اعتماد است.

طرفدارانش وی را «حاج قاسم» و «سردار دل‌ها» می‌نامند و در مجموع، محبوبیت وی به دلیل طرز فکر ایرانی‌ها و میل قوی آن‌ها برای پشتیبانی از رهبران کاریزماتیک و فروتن است. همچنین نفود قاسم سلیمانی و حضور وی در همه جا مشروعیت وی را در ایران و خاورمیانه بالا برده است و او اکنون محبوب ایران به شمار می‌آید.
دیدگاه |
و 1 کاربر ديگر اين ارسال را پسنديده اند
احمد رضایی
شبکه اجتماعی ایرانیان
احمد رضایی

زندگی را
باید تجربه کرد .
ولی قابل قیاس با زندگی راحت شهری هست .

دیدگاه |
و 1 کاربر ديگر اين ارسال را پسنديده اند
احمد رضایی
شبکه اجتماعی ایرانیان
احمد رضایی

هر زنده دلی . بسته بوجود دگری هست .
دیدگاه |
و 2 کاربر ديگر اين ارسال را پسنديده اند
احمد رضایی
شبکه اجتماعی ایرانیان
احمد رضایی

ای انکه شنیدی سخن عشق .ببین عشق کو حالت بشنیده وکو حالت دیده !

دیدگاه |
و 3 کاربر ديگر اين ارسال را پسنديده اند
احمد رضایی
شبکه اجتماعی ایرانیان
احمد رضایی

یا ساقی دریا ...
دل من بزم نهاده است
یا یار یود یا زبر یار رسیده

دیدگاه |
اين ارسال را پسنديده اند

تبلیغات