مشخصات

موارد دیگر
( آفلاین )
ekid2010
0000-00-00
پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور
شبکه اجتماعی ایرانیان
پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور

نقش مالیات در توسعه عدالت اجتماعی دراین یاداشت پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور، قصد دارد ضمن تعریفی اجمالی از عدالت مالیاتی و عدالت اجتماعی ؛به نقش مالیات درتوسعه عدالت اجتماعی بپردازد . باشد که این یاداشت در راه اشاعه فرهنگ مالیاتی کشور تاثیری هرچند کوچک داشته باشد. طبق تعریف تحلیلگران اجتماعی ،عدالت، یک مفهوم ارزشى است و براساس قضاوت‌ها و معیارهاى مختلف ارزشی، به‌صورت‌هاى متفاوت تعبیر و تفسیر مى‌گردد. به واقع مفهوم عدالت نتیجه تفکر و رضایت اجتماعى است. دراین خصوص صاحب نظران معتقداند ،عدالت اجتماعی یکی از دلالت‌های مفهوم عدالت است که منظور از آن تخصیص «منصفانه ی» منابع در یک جامعه است. به این معنا قانون باید به سطح قابل قبولی از برابری واقعی و رسمی دست یابد و باید توزیع منصفانه منابع و برابر فرصت‌ها را تضمین کند. دراین بین طبق تعریف تحلیلگران اقتصادی،مالیات تابعی از نرخ بازگشت سرمایه است و در تعریف عدالت مالیاتی به این نکته اشاره دارد که

http://intamedia.blog.ir/1393/12/10/%D8%AF%D8%BA%D8%AF%D8%B...B%8C
دیدگاه |
اين ارسال را پسنديده اند
پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور
شبکه اجتماعی ایرانیان
پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور

دغدغه‌ای به‌نام فرارمالیاتی پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور:مالیات به مثابه یک نوع هزینه اجتماعی است که آحاد یک ملت در راستای بهره‌وری از امکانات و منابع یک کشور موظفند آن را پرداخت نمایند تا توانائی‌های جایگزینی این امکانات و منابع فراهم شود. به‌عبارتی دیگر مالیات در واقع انتقال بخشی از درآمدهای جامعه به دولت و یا بخشی از سود فعالیت‌های اقتصادی است که نصیب دولت می‌گردد زیرا ابزار و امکانات دست‌یابی به درآمد و سودها را دولت فراهم ساخته‌است. در این بین کارشناسان امور مالیاتی در خصوص هدف از دریافت مالیات ابراز داشته‌اند، هزینه مالیات صرف امنیت و رفاه اجتماعی، احداث مراکز درمانی، کارهای عمرانی وزیربایی می‌شود. به‌عبارت دیگر با پرداخت مالیات‌، تورم ناشی از گرانی کنترل و رونق اقتصادی را شاهد خواهیم بود. با این حال و با وجود فرهنگ‌سازی‌هایی که در کشور بعد از انقلاب صورت گرفته‌، همچنان فرار مالیاتی همواره یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های نظام‌ مالیاتی کشور است. در این خصوص تحلیل‌گران اقتصادی ضمن معرفی علل فرار مالیاتی براین باورند:

http://intamedia.blog.ir/1393/11/04
دیدگاه |
اين ارسال را پسنديده اند
پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور
شبکه اجتماعی ایرانیان
پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور

چگونگی فرارمالیاتی ورزشکاران درسایه غفلت مسئولین پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور، این روزها با توجه به کاهش درامدهای نفتی، دولت یازدهم چاره ای ندارد جز این که بر درآمدهای مالیاتی تکیه کند. این در حالی است که مالیات نامی آشنا برای مردم ایران است.درواقع دولت ها در جای جای جهان برای خدماتی که مردم کشورشان ارائه می دهند هزینه های مختلف دریافت می کنند که از ان به عنوان مالیات نام برده می شود. دراین یاداشت قصدداریم به دغدغه ای به نام فرارمالیاتی ورزشکاران بپردازیم و راهکاری برای جلوگیری از فرارمالیاتی ورزشکاران ارائه بدهیم. پرواضح است هر چند که در ورزش حرفه‌ای دنیا پرداخت مالیات امری طبیعی و تعریف شده است، اما در ورزش ایران فرار مالیاتی امری مرسوم است و از سوی مسئولان سازمان مالیاتی صحبت از 25 درصد فرار مالیاتی در این زمینه است، اما به نظر می‌رسد که آمارهای حقیقی فراتر عدد اعلام شده باشد.

http://intamedia.blog.ir/1393/11/21-1
دیدگاه |
اين ارسال را پسنديده اند
پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور
شبکه اجتماعی ایرانیان
پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور

گزارشی از میزان درآمدهای مالیاتی دولت این‌روزها که درآمدهای نفتی به ریپ زدن افتاده ، جایگزینی درآمدهای دیگر از جمله مالیات با نفت در بودجه یکی از اولویت‌های دولتی‌ها شده است‌. به گزارش پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور وبه نقل از روزنامه آرمان،معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی مجموع درآمدهای مالیاتی تا پایان دی‌ماه را 48 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این رقم معادل 96 درصد درآمدهای پیش‌بینی شده طی 10 ماهه امسال بوده و نسبت به سال گذشته 52 درصد رشد داشته است دراین راستا 18اسفندماه سال جاری ،دکتر علی عسکری، در جمع خبرنگاران رسانه های جمعی خاطر نشان کرد: در 11 ماهه امسال، حدود 52 هزار میلیارد تومان از درآمدهای مالیاتی محقق شده که تحقق 96 درصدی نسبت به بودجه مصوب را نشان می دهد.

http://intamedia.blog.ir/1393/12/17-7
دیدگاه |
اين ارسال را پسنديده اند
پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور
شبکه اجتماعی ایرانیان
پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور

پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور معتقد است : با ترویج روح جمعی و بهره گیری از شیوه های اخلاقی، فرهنگی را در جامعه گسترش می دهیم که افراد جامعه به پرداخت مالیات به عنوان وظیفه دینی و مسؤولیت اجتماعی نگاه میکنند و فرار از آن را معصیت و گناه می شمارند و به آن بصورت یک امر مذموم و ناپسند می نگرند و سرپیچی از پرداخت مالیات را مترادف با خیانت ملی و تجاوز به حقوق دیگران میدانند.

http://intamedia.blog.ir/
دیدگاه |
اين ارسال را پسنديده اند
پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور
شبکه اجتماعی ایرانیان
پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور

نقش مالیات در توسعه خدمات آموزشی دراین یاداشت پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور، قصد دارد ضمن تعریفی اجمالی از مالیات و توسعه ؛به نقش مالیات درتوسعه خدمات آموزشی بپردازد . باشد که این یاداشت در راه اشاعه فرهنگ مالیاتی کشور تاثیری هرچند کوچک داشته باشد. طبق تعریف تحلیلگران اقتصادی،مالیات تابعی از نرخ بازگشت سرمایه است و نقش مهمی در رشد و شکوفایی جوامع به خصوص کشورهای در حال توسعه دارد به عبارتی دیگرمالیات وسیله موثری برای بسیج منابع موجود جهت نیل به توسعه خدمات به شمار می آید.. حال آنکه درمعرفی توسعه چنین آمده است که،توسعه به معنی به ارمغان آوردن رفاه اجتماعی برای همه اقشار جامعه است. مردم، هنگامی از رفاه اجتماعی و اقتصادی برخوردار می شوند که توزیع درآمدها به صورت عادلانه صورت گیرد تا مردم عادی بتوانند نیازهای اقتصادی واجتماعی خود همانند مسکن، غذا، بهداشت،ارتقاءآموزش و رفاه را تامین کنند ادامه در :

دیدگاه |
اين ارسال را پسنديده است

تبلیغات